Вироби з срібла люблять за вишуканий зовнішній вигляд, сліпучий блиск і доступну ціну. Але іноді вони темніють і втрачають свій блиск. Чому так відбувається і чому срібло чорніє?
Нагадаємо, що раніше ми вже підібрали для вас докладну інформацію про те, як чистити срібло в домашніх умовах і отримати максимальний результат.
Чорніння срібла з погляду хімії
З погляду хімії причиною потемніння цього дорогоцінного металу є вплив вологи людського організму. Залози для виділення поту розташовуються по всьому тілу і здатні, навіть при невеликому коливанні температури зовнішнього середовища, виділяти рідину. У зв'язку з цим натільні срібні вироби потрапляють під дію крапель поту.
Вступаючи в реакцію з сріблом, піт грає роль каталізатора завдяки тому, що містить сірководень. Окис аргентуму чорного кольору. Це пояснює чому більш помітним є чорніння виробів, які впритул прилягають до шкіри (браслети та ланцюжки з кулонами), а потемніння сережок та інших виробів проходить майже непомітно.
Багато людей, які не розлучаються з прикрасами зі срібла, можуть підтвердити, що цей метал може як темніти, так і з часом повертати свій природний колір. При цьому все відбуватися непомітно і без використання спеціальних засобів захисту та очищення.
Медична версія потемніння виробів зі срібла
Медики мають свою точку зору на питання чому срібло здатне міняти зовнішній вигляд. На їхню думку, в результаті захворювань змінюється склад крові. У зв'язку з цим першим аналізом при медичних обстеженнях є саме аналіз крові.
Здатність крові забезпечувати функціональність органів і шкірного покриву робить її найважливішим елементом структури живого організму. На щастя при легкому нездужанні кров'яний склад майже не змінюється.
Варто відзначити, що хвороби також впливають на РН-баланс людської шкіри. І якщо в цей момент не відмовитися від носіння ювелірних прикрас зі срібла, вони відразу ж почнуть чорніти. Рівень потемніння металу залежить безпосередньо від тяжкості хвороби.
Зовнішнє середовище та інші фактори
У деяких випадках срібні прикраси здатні працювати як лакмусовий папірець. Речовина здатна «визначати» хімічний склад зовнішнього середовища. У випадку, якщо в повітрі міститься у великій кількості сірководень, тоді срібло відразу ж сигналізує про це - чорніє.
Такий реагент може «повідомити», якщо, приміром, людина вживає продукти, що здатні завдати шкоди організму, використовує косметику певного складу або приймає мед препарати.