Срібло, чорнення, позолота.
Техніка виконання: ручна робота, лиття.
Вага срібла: 16,5 г.
Розміри хреста: 5,7х3,4 см.
Безкоштовна доставка по Україні.
Подібні православні хрести з намистинами і завитками на перетині перекладин з'явилися наприкінці 17 - початку 18 століття. Вони об'єднали сонячний і розквітлий хрести. Завитки мають відразу кілька значень: сонячні промені і гілку з ягодами, яка обвивала хрест і терновий вінець з крапельками крові. У Біблії написано, що Хрест Христовий виростив гілку життя і розвіяв темряву, проголосив світло і просвітив увесь світ.
У православ'ї в усі часи були присутні 2 види хрестів: з розп'яттям і без нього. Це пов'язано з тим, що сам хрест є потужною і переможною зброєю Христа і у всі часи він був першочерговим символом християнства.
В цьому виробі також відсутнє зображення Ісуса. На його головній стороні знаходиться хрест 8-кінечної форми на Голгофі, яку символізує півколо у основі з абревіатурою МЛРБ (Місце Лобне Стало Раєм). Ліворуч і праворуч від хреста розташовані снасті страстей Христових: спис і тростина з губкою, а також НІКА (переможець) і "ІС ХС" (скорочення від Ісус Христос).
Хрест 8-кінечної форми частіше за інші використовується в православ'ї і сприймається старообрядцями, як єдиний правильний. Це пояснюється тим, що в Євангеліє описано, як після страти Христа до 4-кінечного хреста прибили 2 додаткові перекладини: підставку під ноги, а також табличку зі словами "Ісус Назарянин Цар Юдейський".
Художній задум цього виробу - це звеличення Животворящого Хреста Господа і його захисної сили для людства. На лицьовій стороні виробу розташований текст молитви: "Хрест хранитель всього всесвіту, хрест краса Церкви, хрест царів держава, хрест вірним твердження, хрест слава ангелів, хрест демонів виразка".